ZGŁOŚ DZIECKO!

Aby zapisać dziecko prosimy o wypełnienie poniższej deklaracji.

Checking...

Ouch! There was a server error.
Retry »

Sending message...

Deklaracja: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu zgł‚oszeniowym dla potrzeb niezbę™dnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą… z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. nr 133,poz.883).Wizyta native speakres z Kanady ! Już jutro w Krainie Marzeń

Już jutro odwiedzą nas Ariana, Zeke i Josiah, native speakers z Kanady. Nasi goście przyjechali do Polski w ramach działań misji Omega Global. W województwie opolskim cała grupa, czyli kilkanaście osób, odwiedzą m.in. szkoły podstawowe, pomogą  w pracach społecznych, a nam udało się zaprosić troje z nich do odwiedzenia naszej   Krainy Marzeń. Goście z Kanady przeprowadzą zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, a dla najstarszych przygotowali specjalną  atrakcję:  nauka zumby! Będzie się działo, a my już się cieszymy 🙂

Dodatkowo załączamy filmik z zajęć j. ang. w Tick Tockach

http://kraina-marzen.pl/?page_id=1248


				
					

DZIEŃ RODZINY – WIELKIE ŚWIĘTO W KRAINIE MARZEŃ 02 I 09 CZERWCA :)

Dzień Rodziny w Krainie Marzeń

Mam wielką przyjemność ogłosić, że 02. I 09 czerwca w MDK przy Alei Przyjaźni będziemy świętować wielki Dzień Rodziny w Krainie Marzeń !!!!!!!!!

Placówka na Rodziewiczówny( 09. CZERWCA)  będzie ten dzień świętować tydzień po Placówce z Solskiego ( 02. CZERWCA), a nie mogliśmy zespolić tego święta w jednym dniu, ze względu na zbyt dużą liczbę uczestników.

Plan imprezy jest w trakcie przygotowań i będziecie Państwo o nim poinformowani niebawem:)

CAKE LISTA

W związku z organizacją Dnia Rodziny  otwieramy  CAKE LISTY, czyli zapraszamy Naszych Rodziców, aby tradycyjnie wsparli ten wielki dzień wyrobami swojej ZDROWEJ kuchni:))

Oczywiście CAKE LISTA nie oznacza, że mają to być tylko ciastka i ciasteczka 🙂 Mile widziane będą też sałatki, kanapki, przekąski, koreczki i inne zdrowe cudeńka, które zasilą nasz familijny bufet i będą przyswajalne zarówno dla dzieci jak i dorosłych 🙂

Listy do wpisywania Waszej oferty będą wisiały na tablicach informacyjnych już od poniedziałku i z  góry oświadczam, że wszystkie zgłoszone oferty zostaną przyjęte.

ZAPRASZAMY 🙂

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Drodzy Rodzice,

w imieniu całego zespołu Krainy  Marzeń życzymy  Wam samych radości i obfitości przy rodzinnym stole, wiele uśmiechu i trochę zadumy, słońca i wiosny w sercu i mam nadzieję, że również na dworze

Cieszymy się, że możemy dzielić się za Wami radością tych Świąt,

pozdrawiamy gorąco

Wszystkie Ciocie i  Panie,    Małgorzata Sobantka  i Grzegorz Tarka z Waszej Krainy Marzeń

Prosimy o podpisy na Oświadczeniach do MALUCHA 2017

Drodzy Rodzice, ponieważ dostaliśmy środki na częściowe sfinansowanie pobytu Waszych dzieci w ramach programu Maluch 2017, prosimy o pilne podpisanie Oświadczenia, które znajdziecie u opiekunek w swoich grupach.

Poniżej treść oświadczenia.

Potwierdzenie poinformowania Rodziców o zakwalifikowaniu do programu.

Informuję, że Niepubliczny Żłobek Kraina Marzeń został zakwalifikowany do udziału w Resortowym programie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH plus” 2017.

Kwota przyznanego dofinansowania na 1 dziecko wynosi nie więcej niż 140,00 zł miesięcznie i przeznaczona jest na pomniejszenie o przyznaną kwotę dotacji miesięcznej opłaty ponoszonej przez rodziców/opiekunów prawnych.

Dofinansowanie zostało przyznane na okres 01.01. 2017 r. do 31.12. 2017 r.

Zapoznałem się z powyższą informacją.”

lp.

imię i nazwisko dziecka data podpis rodzica / opiekuna
1
2

MIKOŁAJ W KRAINIE MARZEŃ :)

Czekaliśmy na niego i w końcu przyszedł:) w starszych grupach prawdziwy, czerwony, z białą brodą, co już niedługo zobaczycie na zdjęciach 🙂 w młodszych grupach przyszły ….elfy, aniołki, a właściwie anielice,ale prezenty były prawdziwie mikołajkowe .

A czemu były aniołki, zamiast Mikołaja ?

W pewnym wieku rozumiemy już, że Mikołaj jest bardzo przyjazny dzieciom, bo przynosi prezenty. Lecz nasze maleństwa odbierają Mikołaja zupełnie inaczej. Dla nich jest to wielki, czerwony pan, z „czymś” na twarzy, o dziwnym zachowaniu, totalnie obca im osoba. Dzieci w wieku żłobkowym zwyczajnie są przerażone wizytą tak dziwnej i innej niż spotykane na co dzień postaci.
Od kilku lat obserwujemy zachowanie dzieci podczas takich spotkań. W poprzednim roku przygotowywałyśmy maluszki już od początku listopada. Były to opowieści, czytanie bajek, oswajanie z wyglądem i strojem Mikołaja, wspólne przebieranki. Bo w założeniu miało być inaczej niż w poprzednich latach. Czyli bez stresu, traumy i nieprzespanych nocy naszych Żuczków. 6 grudnia Pan Mikołaj siedział nieruchomo w rogu sali, nie odzywał się i nie ruszał. A nasze maleństwa płakały, przeraźliwie płakały… długo odbijało się echem spotkanie z Mikołajem, w koszmarach, lękach itd. A nam, opiekunom, udowodniło, że dzieci w wieku 1-2, nawet te najbardziej odważne,  nie są gotowe na spotkania z przebranymi postaciami.