ZGŁOŚ DZIECKO!

Aby zapisać dziecko prosimy o wypełnienie poniższej deklaracji.

Checking...

Ouch! There was a server error.
Retry »

Sending message...

Deklaracja: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu zgł‚oszeniowym dla potrzeb niezbę™dnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą… z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. nr 133,poz.883).Zajęcia hospitowane

W listopadzie 2016r. odbyły się w naszej placówce kolejne zajęcia hospitowane, we wszystkich grupach. Działania te oparte są na współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim oraz Centrum Języków Obcych Royal School w Opolu. Pani dr Małgorzata Adams-Tukiendorf oraz Pani Barbara Kubalańca gościły na zajęciach dydaktycznych, przyglądały się, sporządzały arkusze obserwacji. Ma to na celu stałe doskonalenie nauczycieli i opiekunów angielskojęzycznych, wymienianie się konstruktywnymi uwagami i zachętę do dalszej owocnej pracy.

Ciekawostka: w niektórych grupach dzieci były na tyle zainteresowane gośćmi, że podchodziły i próbowały się porozumiewać, oczywiście w języku angielskim. Podczas zajęć natomiast bardzo dobrze się bawiły, czym wprawiały w zachwyt hospitujące Panie.

Wielkie brawa dla wszystkich nauczycieli i opiekunów za ich wspaniałą pracę!

Projekt autorski BOOKFRIENDS

Od września 2016 roku rozwijamy autorski projekt BOOKFRIEDNS.

Do tej pory codzienne zanurzaliśmy dzieci w język angielski (metoda immersji językowej) podczas zabaw, opieki, czynności higienicznych i spacerów, a także dawaliśmy szansę na aktywne przyswajanie języka podczas dostosowanych do wieku rozwojowego zajęć dydaktycznych. Teraz wprowadzamy dzieci w świat książek i czytamy im, ale już nie tylko po polsku. W każdej sali, w grupach żłobkowych i w przedszkolu, znajdują się książki, opisujące przygody Kubusia Puchatka, syrenki Ariel, misia Paddingtona czy też zwierzątek i innych bohaterów dziecięcych przygód. Czytamy całej grupie lub indywidualnie, w zależności od zdolności percepcyjnych dzieci. Czasami jest to krótka historia dla wszystkich, innym razem siadamy z jednym dzieckiem na kolanach, zazwyczaj popołudniami, zachęcając go do wysłuchania ciekawej historii. Czytanie ma być przyjemnością, zaproszeniem do odkrywania książek i cieszeniem się wspólnym czasem przeżywania przygód i poznawania nowych słów. Oddawanie się wspólnej lekturze to najlepsza okazja, by konkretne słowa mogły zostać powiązane z odpowiednim obrazkiem, podczas gdy opiekun/nauczyciel wyjaśnia, wskazuje, nazywa: przedmioty, bohaterów i elementy otoczenia.
W ramach projektu nawiązaliśmy już współpracę z Biblioteką Obcojęzyczną Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu, Filią nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu oraz Royal School Centrum Języków Obcych w Opolu. Regularnie wypożyczamy książki angielskojęzyczne i myślimy o dalszym rozwoju projektu.
„A book is a gift you can open again and again” Garrison Keillor
Zachęcamy wszystkich Rodziców, by próbowali tego samego w domu. Angielska książeczka nie musi czekać, aż maluszek faktycznie zacznie czytać.

GIEŁDA CIUSZKÓW NASZYCH MALUSZKÓW

Drodzy Rodzice,

Ponieważ Wasze Maluchy wyrastają z ubranek szybciej niż je zdążycie  donieść ze sklepu do domu, a kupują   ubranka  Rodzice, kupują Babcie, kupują Ciocie, bo przecież jak nie kupić czegoś ślicznego i czegoś nowego dla swojego dziecka, mamy dla Was propozycję,  co zrobić z tym nadmiarem 🙂

W czwartek 24 listopada, po godz. 17,  proponujemy zorganizowanie wielkiej GIEŁDY CIUSZKÓW NASZYCH MALUSZKÓW, w Krainie Marzeń na ul Rodziewiczówny 13A, gdzie będziecie mogli sprzedać to co za małe i kupić od innych Rodziców to co potrzebne po starszych dzieciach,  za niewielkie pieniądze.

Giełdę zorganizujemy jeżeli będzie wystarczająco duże  zainteresowanie z Państwa strony, w związku z tym bardzo prosimy o zgłoszenie się na listy, które będą u opiekunek prowadzących grupy.

Jeżeli będziecie chcieli zrobić swoje małe „stoisko”, wpiszecie się na „TAK” w rubryce „SPRZEDAM”, jeżeli chcecie coś tylko kupić, to wpiszecie się w rubrykę ” KUPIĘ”  Jeżeli jedno i drugie, to zaznaczycie „TAK” w dwóch rubrykach. 

Pozostałe po giełdzie ciuszki możecie zabrać do domu, lub wrzucić je do tuby, która będzie stała u nas do mies. czerwca, gdzie będziemy zbierać ubrania w ramach pomocy dla Domowego Hospicjum Dla Dzieci w Opolu.