ZGŁOŚ DZIECKO!

Aby zapisać dziecko prosimy o wypełnienie poniższej deklaracji.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie zawartych w formularzu zgłoszeniowym danych osobowych, w celu przeprowadzenia prawidłowego procesu rekrutacji przez placówkę Kraina Marzeń zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. RODO.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Administratorem państwa danych osobowych jest: Kraina Marzeń Grzegorz Tarka. W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych polecamy zapoznanie się z naszą klauzulą informacyjną RODO oraz do kontaktu e-mailowego: grzegorz.tarka@krainamarzen.pl

English time in February

Powoli żegnamy się z lutym, a więc czas na krótkie podsumowanie mijającego miesiąca. Co robiliśmy podczas naszych zajęć z języka angielskiego? Podróżowaliśmy różnymi środkami transportu , zajadaliśmy się smakowitym jedzonkiem i rozmawialiśmy o naszych rodzinach. Wszystko to możecie podziwiać na zamieszczonych zdjęciach. 😉 A już za chwilę marzec i kolejna porcja słownictwa, więc stay tuned! 🙂

Bookfriends – Our Book Adventure!

Na naszych zajęciach z języka angielskiego uwielbiamy wykorzystywać książeczki. W naszych grupach żłobkowych i przedszkolnych realizujemy autorski projekt Bookfriends pod hasłem „Our book adventure!”. Zalet jakie niesie za sobą czytanie książek na zajęciach jest wiele, ale najważniejsze z nich, o których chcemy wspomnieć to rozwój umysłu i emocji, kształtowanie kompetencji językowych i zakorzenienie w kulturze, a piękne ilustracje umożliwiają pierwsze spotkanie ze sztuką. Podczas ostatnich takich zajęć, nasze przedszkolaki poszukiwały rekina w parku, przypominając sobie przy okazji słownictwo związane z pogodą. Natomiast maluchy z placówki na Chabrach przeniosły się do świata wróżek, gdzie podążając śladem magicznego ślimaka dotarły na urodzinowe przyjęcie wróżki Felicity. Na Rodziewiczówny ciocia Angelika przybliżyła dzieciom bajkę o Złotowłosej i Trzech Misiach, tym samym zapoznając je z nazwami mebli. Zajęcia z książką to zawsze wspaniała i pełna wrażeń przygoda!

Kraina Marzeń ONLINE

Pewnie zastanawialiście się co u nas słychać. Przez ostatnie miesiące, z powodu pandemii koronawirusa, Kraina Marzeń zmuszona była przenieść swoją działalność do Internetu. Pierwsze dni po zawieszeniu funkcjonowania placówek przepełnione były stresem i niepewnością czy poradzimy sobie z nowym wyzwaniem. Teraz już wiemy, że ten stres był tylko po to, aby dodać nam motywacji i siły na kolejne miesiące przygody w wirtualnym świecie. 🙂

Jesteście ciekawi jak nam poszło? W ciągu dwóch miesięcy zrealizowaliśmy ponad 160 zajęć na Facebooku, w tym około 50 z języka angielskiego! Oprócz zaangażowania opiekunek, nauczycieli i anglistek z Krainy Marzeń, mogliśmy również liczyć na współpracę z naszymi przyjaciółmi, którzy oferowali dzieciom ciekawe zajęcia dodatkowe, np. zajęcia z Panem Toddem – native speakerem z zaprzyjaźnionej szkoły językowej Royal School, za co bardzo dziękujemy.

Największe podziękowania należą się jednak całej kadrze Krainy Marzeń, która niestrudzenie pokonywała swoje słabości, m.in. lęk przed transmisjami na żywo. Wspólnie udowodniliśmy, że praca zdalna w żłobku i przedszkolu, jest możliwa i również dostarcza satysfakcji. 🙂

Europejski Dzień Języków 2019

O

Jak co roku, 26 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Tym razem w każdej z naszych placówek skupiliśmy się na językach, z którymi dzieci mogą zapoznawać się na co dzień, dzięki zajęciom dodatkowym i praktykowanej u nas dwujęzyczności.

W naszym przedszkolu przy ul. Solskiego przewodził język niemiecki, dlatego dzieci poznawały niemieckie marki samochodów i zaznajamiały się z podstawowymi zwrotami w tym języku. Placówka udekorowana była flagami Niemiec, aby każdy miał pewność o jakim kraju będziemy rozmawiać. Na Chabrach spędziliśmy ten dzień w hiszpańskim klimacie – można było napić się owocowej sangrii, zjeść pyszne koreczki i dowiedzieć się ciekawostek na temat Hiszpanii. Wejście do żłobka, jak i pomieszczenia w środku, ozdobione były balonami w kolorach flagi Hiszpanii, dzięki czemu wszyscy z daleka mogli zobaczyć jaki język reprezentujemy. Maluchy z Rodziewiczówny miały za to nie lada atrakcję! 🙂 Dzieci odwiedziła brytyjska królowa, która częstowała je pyszną herbatką. Dzięki zaangażowaniu naszych opiekunek, można było zrobić sobie zdjęcie w stworzonej specjalnie na tę okazję fotobudce i przymierzyć królewską koronę, a w szatni podziwiać popularną wieżę zegarową Big Ben.

Z dużym uśmiechem wracamy pamięcią do tego dnia i już myślimy, co przygotować dzieciaczkom w przyszłym roku. 🙂

Budka bookcrossingowa Little Free Library

Stało się! Przy naszym oddziale na ul. Solskiego jakiś czas temu powstała budka bookcrossingowa. Dzięki temu w naszej placówce przedszkolnej można pożyczyć, wymienić i oddać książki dla dzieci.

Jest to druga w Polsce taka budka zarejestrowana w Little Free Library – organizacji odpowiedzialnej za zgromadzenie ponad 90 000 małych bibliotek w ponad 90 krajach! Bardzo cieszymy się, że staliśmy się częścią ogólnoświatowej organizacji promującej czytelnictwo. Chcemy uczyć najmłodszych szacunku do książek, aby ktoś mógł z nich jeszcze skorzystać.

Zachęcamy Państwa, aby zostawiać książki w naszej budce i dać im drugie życie, ale również wypożyczać je i czytać swoim dzieciom. 🙂

Co nowego…?

Jakiś czas temu obiecaliśmy opowiedzieć więcej o tym, czym jest eTwinning. eTwinning jest to platforma łącząca szkoły, uczniów i nauczycieli, którzy współpracują ze sobą, realizując międzynarodowe projekty edukacyjne przy użyciu mediów elektronicznych. Korzyści z tego płynące to m.in. ćwiczenie przez dzieci języka angielskiego, kształtowanie umiejętności pracy w zespole, a także wymienianie doświadczeń między nauczycielami z krajów europejskich.

Dziś przedstawiamy migawkę z seminarium kontaktowego, w którym w dniach 16-18 maja w Sofii, w Bułgarii, uczestniczyła Pani Ula z naszego przedszkola. Tematyka spotkań dotyczyła zabaw i aktywności dla dzieci realizowanych poza salą czy klasą. Uczestnikami seminarium byli pedagodzy pochodzący z krajów słowiańskich, dzięki czemu Pani Ula miała możliwość nawiązania kontaktów z kadrą z podobnych placówek europejskich. Wyjazd możliwy był właśnie dzięki zaangażowaniu się w platformę dla nauczycieli eTwinning. Bardzo się cieszymy z tej szansy i chcemy korzystać z takich form doskonalenia w przyszłości.

W maju w naszym przedszkolu zorganizowany został No Devices Week (tydzień “bez zabawek”), który polegał na zastąpieniu tradycyjnych zabawek tymi, które stworzone zostały samodzielnie przez dzieci, z materiałów wtórnych. Dzięki temu, przedszkolaki mogły rozwijać swoje umiejętności konstrukcyjne oraz wyobraźnię, a brak tradycyjnych zabawek nie stanowił dla nich problemu.

Kolejnym działaniem, o którym chcemy wspomnieć jest uczestnictwo Pani Sandry z naszego oddziału przedszkolnego w spotkaniu z komisją akredytacyjną i partnerami Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego, z którym już od kilku lat mamy przyjemność współpracować. Podczas spotkania Pani Sandra opowiadała o tym, jak przebiega współpraca Krainy Marzeń z IFA. Nasze dwujęzyczne placówki goszczą studentów filologii angielskiej na praktykach, anglojęzyczna kadra uczestniczy w szkoleniach organizowanych przez przedstawicieli IFA, a działania mające na celu zanurzanie dzieci w języku angielskim i prowadzenie w tym języku zajęć, poddawane są obserwacji specjalistów właśnie z Instytutu Filologii Angielskiej, którzy zawsze służą pomocą i wsparciem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy i mamy nadzieję, że będzie trwać jak najdłużej! 🙂

Dedicated Teacher i eTwinning

Z wielką radością informujemy, że spośród tysięcy zgłoszeń Pani Sandra z naszego oddziału przedszkolnego przy ul. Solskiego 29 weszła do ścisłego grona 50 nauczycieli języka angielskiego na świecie, odznaczonych mianem “Dedicated Teacher” (co można przetłumaczyć jako ‘Nauczyciel z Powołania’ lub ‘całkowicie poświęcony swojej pracy nauczycielskiej’). Tytuł został przyznany przez Cambridge University Press, wiodącego wydawnictwa na świecie, działającego przy University of Cambridge. Gratulujemy i cieszymy się, że możemy wspólnie tworzyć Krainę Marzeń!

Z kolejnych dobrych wieści: zabieramy się mocno za dużą działalność związaną m.in. z dwujęzycznością – Pani Ula z tego samego oddziału wdraża się w eTwinning, ale o tym, co to jest, jak działa i jakie nowe perspektywy otwiera to przed nami i dziećmi…opowiemy niebawem 😉

Zapraszamy do wszystkich naszych trzech placówek, w których zanurzamy dzieci w świat języka angielskiego na różne sposoby!

Zajęcia BOOKFRIENDS

Zachęcamy, by zobaczyć krótki klip z zajęć z książką w ramach autorskiego projektu BOOKFRIENDS czytamy dzieciom po angielsku. Pani Sandra w najstarszej grupie przedszkolnej Tick Tock przygotowała dla dzieci niezwykłą przygodę wraz z książką “Three Bears in a Boat” (autor David Soman). Proszę zobaczyć na jaką przygodę się wybrali 🙂

Wierzymy, że czytanie z dziećmi to sposób na wspólne spędzanie niezwykłych chwil, który jest jednocześnie jedną z najlepszych inwestycji w ich rozwój. Jako placówka dwujęzyczna czytamy również po angielsku, w każdej grupie wiekowej. Zapraszamy Państwa do wspólnej przygody z książką angielskojęzyczną. Jeśli potrzebują Państwo wskazówek, jak wspierać przyjaźń dziecka z książką – pozostajemy do dyspozycji.

Otwarcie trzeciego oddziału Krainy

We wrześniu otworzyliśmy kolejny oddział Krainy Marzeń w Opolu. Podczas otwarcia przeprowadziliśmy warsztaty m.in. na temat tego jak skutecznie tworzyć tandem dom+żłobek jeśli chodzi o wspieranie dzieci w dwujęzyczności. Rodzice słuchali z zainteresowaniem i mamy nadzieję, że wspólnie będziemy pracować nad tym, by język angielski stał się po prostu kolejnym językiem, a nie językiem ‘obcym’.

Poniżej wklejamy relacje z tego wydarzenia, dodatkowo znajdą tu Państwo materiały wideo oraz audio, w nagraniu których braliśmy ostatnio udział. Dotyczą one harmonijnej adaptacji w żłobku i przedszkolu, gdzie wypowiada się psycholog z Krainy Marzeń Pani Danuta Jordan oraz zdrowego żywienia, na które mocno stawiamy we wszystkich naszych placówkach. Zapraszamy do wysłuchania.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Helen, blogerki z Opola, która zjawiła się na naszym wydarzeniu z okazji otwarcia:

(więcej filmów Helen na temat tego, co dzieje się w Opolu znajdą Państwo na jej kanale youtube “Helen dla Opola”)

 

Audycja Radia Doxa na temat adaptacji:

http://doxa.fm/audycja/29-09-adaptacja-dziecka-i-rodzicow-do-rozpoczecia-przygody-ze-zlobkiem-i-przedszkolem/

Audycja Radia Doxa na temat zdrowego odżywiania najmłodszych:

http://doxa.fm/audycja/22-09-zdrowe-odzywianie-najmlodszych/

 

 

Jak upłynęło lato…?

Latem świętowaliśmy ósme urodziny Krainy Marzeń, na spotkaniu kadry gościliśmy native speakerów z Kanady, więc była okazja, by poćwiczyć język angielski.

Lato było również okresem intensywnych przygotowań do otwarcia kolejnego oddziału Krainy Marzeń, a jak to wypadło pokażemy już wkrótce.

Tymczasem zapraszamy na wakacyjne filmy, które przybliżą, co się u nas działo w tym okresie.

Film z okazji 8. urodzin Krainy Marzeń

Tak pracowaliśmy i bawiliśmy się ostatnio z programem Dwujęzyczne Dzieci:

Film z Wieczoru japońskiego, na którym odwiedzili nas też goście z Kanady. Było to spotkanie integracyjne zespołu Krainy Marzeń